RpG ToWn
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RpG ToWn

Bun Venit In Orasul RPG Anime! ENJOY!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Norocul pica din cer

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lolz
New Member
New Member
Lolz


Mesaje : 9
Data de înscriere : 18/08/2011

Norocul pica din cer Empty
MesajSubiect: Norocul pica din cer   Norocul pica din cer EmptyJoi Aug 18, 2011 7:13 am

Capitolul 1
O viata

In Romania,intr-un oras ,traia o fata care se numea Andra.Aceasta era o bruneta cu ochii caprui si avea 11 ani.Parintii ei aveau slujbe destul de banoase si totusi nu ii permiteau Andrei mai nimic:sa manance lucruri nesanatoase,sa piarda vremea cu colegii,sa stea mai mult de 4 ore la PC ,sa dea telefoane colegilor sau prietenilor .Andra se simtea inchisa intr-un glob de sticla din care nu putea iesi.
La scoala ,colegii nu o placeau mai deloc si din cauza ca invata prea bine.Cea mai buna prietena a ei era Anca (o sa imi dea una in cap cineva daca aude asta),o satena cu ochii caprui.Aceasta era si ea in clasa cu Andra.
Andra era visatoare si Anca trebuia sa o aduca mereu cu picioarele pe pamant.
Anca:Si cat mai ai de gand sa porti bluza asta?
Andra:Parintii mi-ar cumpara unele noi ,dar nu vreau.
Anca:Si ce vrei tu?
Andra:Mi-au promis ca diseara o sa mergem in vizita la cineva.
Anca:La cine?
Andra:Seful unde lucreaza tata.
Anca:Si ce e asa special?
Andra:Diseara voi avea parte de mai multa libertate din cauza ca parintii vor fi atenti la ce se va discuta.
Anca:Si ce vei face?
Andra:Tata mi-a spus ca o sa ma lase sa ma joc pe PC cu fiul sefului.
Anca:Cum tu nu prea socializezi din cauza ca ti s-a interzis sa te vezi cu oameni normali ...o sa va uitati unul la altul.
Andra:In seara asta insa am parte de libertate si ii voi vorbi.Oricum nu cred ca el va vrea sa imi vorbeasca pentru ca imi este superior.
Anca:Financiar ?
Andra:Da.Cei bogati nu vorbesc cu cei mai saraci.
Anca ii arunca una dintre privirele ei care spunea "O sa mori!".
Cele doua se aflau acum la scoala ...mai precis in curtea scolii si asteptau sa se sune.
Anca:Eu iti urez noroc si poate chiar te distrezi.
Andra:O sa stam acolo cam 3 ore.Vom si cina si chiar sunt curioasa daca au o servitoare care le gateste .
Anca:La cat de bogati sunt ...asa cred si eu.
Se suna si fetele mersera la ora.Se auzeau cateva chicoteli din spate,dar Andra nu le baga in seama.Invatase sa faca asta de ceva timp.
Timpul trecu si veni si timpul cand aveau sa iasa de la scoala.Cine nu isi dorea sa plece cat mai repede din inchisoare?Nimeni.
Au iesit si Andra l-a vazut pe tatal sau cu masina claxonand.
El:Urca !
Andra:Pa,Anca.Pe maine !
Andra:Pe maine si sper sa te descurci.
Andra ofta si urca in masina nestind care va fi viitorul.
Next:Un baiat bogat
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 84
Data de înscriere : 15/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Here, baby!

Norocul pica din cer Empty
MesajSubiect: Re: Norocul pica din cer   Norocul pica din cer EmptyJoi Aug 18, 2011 9:09 am

Sorry sa te anunt dar v-a trebui sa stergi ficul sau sa-i inlocuiesti personajele cu unele anime.E un forum anime RPG si nu accept orice fel de materiale cu persoane reale.
Imi pare rau.Sa ma anunti daca ii inlocuiesti personajele, altfel il voi sterge.
SFATURI: Mai trebuie muuuulta descriere in fic'ul asta.Pare mai mult o povestioara micuta despre o fata... Cand scrii un dialog, nu scrii si cine naibi spune propozitia...scrii cu linie de dialog (-).!!! Nu vad deloc ceva facut bine aici...fara suparare.Asa am inceput si eu, dar m-am perfectionat pe parcurs.Sper sa faci mai bine.
Bye.
Sus In jos
https://rpg-town.all-up.com
 
Norocul pica din cer
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RpG ToWn :: Other Zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: